Mediator Rodzinny II (40h)

Trwające 40 godzin szkolenie specjalizacyjne "Mediator Rodzinny”  jest skierowane do osób posiadających podstawową wiedzę na temat mediacji (ukończony moduł szkoleniowy "Podstawy mediacji" lub „Mediator Rodzinny I” lub inny podobny w wymiarze minimum 40 godzin) i chcących rozwijać swoje umiejętności w kierunku pracy z rodziną w konflikcie.

Program warsztatów dostarcza niezbędnej wiedzy i specjalistycznych narzędzi do pełnienia roli mediatora rodzinnego. Szkolenie jest zgodne ze standardami szkoleniowymi Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych i Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Uprawnia do ubiegania się o wpis na listę mediatorów Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, po spełnieniu pozostałych wymogów. (Pełną listę zasad wpisu na listę mediatorów SMR znajdziesz tutaj.)

Kończąc Szkolenie Specjalizacyjne – Mediator Rodzinny (40 godzin zegarowych) jego uczestnicy będą:

  • • znali specyfikę pracy z rodziną w konflikcie
  • • potrafili ocenić kiedy mediacja jest wskazana, a kiedy nie
  • • potrafili pomóc określić stronom, czy, i w jakich obszarach, korzystać z ekspertów zewnętrznych
  • • znali techniki stosowane w mediacji rodzinnej
  • • potrafili pracować z nierównowagą stron (np. status, wiek, wykształcenie) oraz asymetrią (gdy strony mają odmienne zdanie na temat trwania, bądź zakończenia związku)
  • • znali metody i techniki włączania perspektywy Dzieci do mediacji
  • • potrafili wspierać strony przy tworzeniu Planu Opieki Rodzicielskiej
  • • znali czynniki mogące zaburzać bezstronność i neutralność mediatora oraz umieli minimalizować ich negatywny wpływ na prowadzoną mediację


Szkolenie prowadzone jest metodami aktywnymi (w formie warsztatowej). Wykorzystujemy ćwiczenia, gry symulacyjne, dyskusje, pracę w małych grupach, analizę własnych zachowań, dzielenie się doświadczeniami oraz mini wykłady. Szkolenie budowane jest w oparciu o wiedzę teoretyczną oraz praktyczne doświadczenia prowadzących.

Terminy

3-5 marca 2017 – zjazd 1
31 marca - 2 kwietnia 2017 – zjazd 2

Miejsce
Szkolenie będzie odbywało się w siedzibie Mediatorzy.pl, przy ulicy Wspólnej 54a lok 10. w Warszawie.

Cena szkolenia

Do 10 lutego 2017: 1090 zł. (Cena zawiera VAT).
10 lutego - 24 lutego 2017: 1190 zł. (Cena zawiera VAT).
Przy zgłoszeniu wspólnym dwóch lub więcej osób - 100 zł rabatu na osobę

Zgłoszenia: Aby zgłosić się na szkolenie należy przesłać poniższy formularz na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: Warsztat –Mediator Rodzinny II oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 300 zł na konto bankowe firmy: Mediatorzy.pl Sp. z o.o. Volkswagen Bank Polska 07 2130 0004 2001 0455 1719 0001. (W przypadku rezygnacji ze szkolenia przez uczestnika zaliczka nie jest zwracana).

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany daty szkolenia w przypadku zgłoszenia mniej niż 10 osób.

Prowadzący:

Agnieszka Olszewska

Politolożka, mediatorka, trenerka psychoedukacji. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Terapii i Treningu Grupowego (UW), oraz dwa lata szkolenia terapii dla osób dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej. Członkini Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Od 2003 roku zawodowo zajmuje się mediacją. Ukończyła szkolenie superwizora mediacji rodzinnej prowadzone przez Jutte Lack Strecker i Petera Kunstla (Niemcy) 2010 . Specjalizuje się w mediacji rodzinnej, transgranicznej i międzykulturowej, ukończyła szkolenie Training in International Family Mediation, TIM Bruksela 2011 (Belgia). Prywatnie mama Zuzanny i Tymona.

Konrad Sobczyk

Mediator, trener, superwizor mediacji.   Mediacją zajmuje się od 2000 r. Ukończył dwuletnią szkołę mediacji (zgodną z wytycznymi Europejskiej Karty ds. Prowadzenia Mediacji) w Berlińskim Instytucie Mediacji oraz Szkołę Trenerów Mediacji Rodzinnej. Prezes oraz rekomendowany mediator i trener  Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Absolwent szkolenia dla superwizorów mediacji prowadzonego przez niemieckich superwizorów mediacji Juttę Lack-Strecker i Petera Kunkela. Mediator w projekcie “Mediacja w międzynarodowych konfliktach dotyczących opieki nad dziećmi” MiKK e.V. Ulubionym słowem w mediacji jest „fehlerfreundlich” czyli zgoda na niedoskonałość, na poszukiwanie i błądzenie oraz szukanie rozwiązań i pomysłów odpowiadających uczuciu bycia w zgodzie z sobą, a nie dobrych czy złych.

Maria Glegoła-Szczap

Z wykształcenia psycholog kliniczny (Wydział Psychologii UW). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu problemów rodziny (IPSiR UW) i psychologii sądowej (UŚ) oraz kurs terapii krótkoterminowej BSFT i ekologicznej terapii rodzin. Mediacje w sprawach rodzinnych prowadzi od ponad 15 lat. Członkini założycielka Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych oraz jego vice-prezeska do 2010r, od 2006r. członkini Komisji ds. Standardów i Certyfikacji SMR. Rekomendowana trenerka SMR - prowadzi szkolenia dla mediatorów rodzinnych, warsztaty z rozwiązywania konfliktów, zajęcia dla studentów (UKSW, UW). Superwizorka mediacji. Autorka publikacji dotyczących problematyki mediacji rodzinnej. Przez 10 lat była biegłym sądowym z zakresu psychologii przy SO w Warszawie, specjalistka z zakresu diagnozy problemów małżeńskich i wychowawczych; od wielu lat współpracuje z Fundacją "Dzieci Niczyje".

Robert Boch

Mediator, „komunikator” i trener. Pracuje nad rozwojem komunikacji oraz zajmuje się rozwiązywaniem konfliktów od końca lat 90-tych. Wiceprezes Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych i członek Szwedzkiego Forum Mediacji. Absolwent Media & Communication na uniwersytecie w Goeteborgu, tam też podyplomowo studiował Rozwiązywanie Konfliktów. W Polsce pracuje od 2005 roku prowadząc mediacje i szkolenia dla osób prywatnych, organizacji i firm. Autor wielu publikacji na temat mediacji i rozwiązywania konfliktów. W wolnych chwilach komponuje muzykę i gra na gitarze, maluje, fotografuje i pisze, bo lubi różne formy sztuki.

Aktualności

Salon mediacji 18.04.2019
 Serdecznie zapraszamy prawników, sędziów oraz mediatorów na  SALON MEDIACJI:  Mediacja międzynarodowa – nowe prawo spadkowe w UE 18 kwietnia 2019 r. (10.00-13.00)Sąd Okręgowy w Warszawie, Al. Solidarności 127, Sala 400 Spotkanie jest okazją do zapoznania się z rozporządzeniem 650/2012, które w...
Czytaj dalej

FOMENTO
... Mediatorzy.pl są partnerem projektu FOMENTO „Wspieranie mediacji transgranicznych w sprawach cywilnych i spadkowych” współfinansowanego przez Komisję Europejską. Celem jest zapobieganie konfliktom w transgranicznych sprawach cywilnych i rodzinnych, w szczególności w sprawach dotyczących...
Czytaj dalej

Robert Boch w TVP2 - Pytanie na śniadanie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji Robert Boch odpowiadał na pytanie: Kim jest mediator? Opis programu: W Polsce coraz częściej ludzie korzystają z pomocy mediatorów. Coraz częściej sami szukają kontaktu z nimi, nie czekając na propozycję np. od adwokata. Kim jest mediator i w jakich...
Czytaj dalej

Mediacje rodzinne - ksiązka Agaty Gójskiej
Miło nam donieść, że Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego wznowiły książkę Agaty Gójskiej nt mediacji rodzinnych. Książka jest już w sprzedaży! Mediacje rodzinne - Agata Gójska. Książka dotyczy mediacji w sprawach rodzinnych, w szczególności związanych z rozwodem. Prezentuje wiedzę teoretyczną...
Czytaj dalej

Lepszy rodzic - warsztaty
Dbamy o wszelkiego rodzaju rozwój. Dlatego polecamy warsztaty, które będą się odbywać w naszej siedzibie. Nine to five - jesteś profesjonalistą, 24 h na dobę - rodzicem.Potraktuj tę rolę równie profesjonalnie.Zapraszam na II cześć cyklu warsztatów “Lepszy Rodzic” .Wejdź w buty swego dziecka,...
Czytaj dalej

Zapraszamy na szkolenia w 2017
Trwa rekrutacja na nowe szkolenia przygotowujące do roli mediatora rodzinnego. Serdecznie zapraszamy do udziału! Szkolenie specjalizacyjne - "Mediator Rodzinny II"  
Czytaj dalej